Фастівський завод технічних масел «Аріан»


Предметом діяльності заводу, згідно зі Статутом, є розробка, випробування та виробництво дослідних та серійних партій технічних олій, присадок та іншої нафтохімічної продукції виробничо-технічного призначення.

Завод технічних масел «Аріан» має філію №1 у Львові, дочірнє підприємство «Аріан-Південь» та оптовий склад в Одесі, представництва у Харкові, Миколаєві. Олії також реалізуються нашими численними регіональними дилерами і через спільне українсько-польське підприємство «Торговий Дім «Аріан Петро-Ойл», що у м. Києві.

Завод «Аріан» – сучасне підприємство з гнучким модульним компонуванням, що дозволяє в короткий термін (буквально – за одну робочу зміну) переналагодити обладнання під виробництво нових видів олій. Проектна потужність заводу – 50 тисяч тонн олій за рік. На заводі використовується передова технологія виготовлення олій, новітнє оснащення з комп’ютерних систем управління виробництвом.

Розробка олій ведеться у власному науково-дослідному центрі із залученням провідних фахівців Українського інституту нафтопереробки «МАСМА» та інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України. Нові олії розробляються разом із західноєвропейськими фірмами Адібіс, Шеврон та інших.

Використання сучасної технології та впровадження нових розробок дозволило організувати на заводі «Аріан» виробництво понад 200 найменувань (!) високоякісних олій різноманітного призначення.

Такої номенклатури продукції, яка виробляється на ЗТМ «Аріан», поки що не має жодного з підприємств, які виготовляють технічні олії, не тільки в Україні, а й у країнах СНД. На одинадцяти самостійних технологічних лініях виробляються олії, згідно з ГОСТ колишнього СРСР, нові види масел під власною торговою маркою АРІАН™ , а також широкий спектр масел, що виробляються на замовлення: моторні, турбінні, компресорні, холодильні, індустріальні, трансмісійні, гідравлічні, вакуумні, циліндрові, теплоносії та олії спеціального призначення.

Особливістю виробництва олій на заводі є те, що кожна партія олії виготовляється індивідуально і лише після приймання відділом технічного контролю олія затарюється та відпускається споживачам.

У 2001 році завод виробив понад 36 тисяч тонн олій (з них моторних – 6,12 тис. тонн (17%), компресорних – 4,68 тис. тонн (13%), гідравлічних – 3,6 тис. тонн (10%) ), турбінних – 3,96 тис. тонн (11%), енергетичних – 1,8 тис. тонн (5%), трансмісійних – 1,44 тис. тонн (4%), індустріальних та інших – 14,4 тис. тонн. тонн (40%).

Для контролю якості продукції є власна акредитована УкрЦСМ та атестована центральна заводська лабораторія (ЦЗЛ), яка на кожну партію олії видає сетрифікат якості.

Завод технічних масел «Аріан» експортує свою продукцію як до країн СНД (Росія, Молдова, Азербайджан, Туркменістан), і у країни далекого зарубіжжя (Словаччина, країни Близького Сходу).

Виробництво ведеться на власному промисловому устаткуванні переважно вітчизняного виробництва (апарати компаундування СЕРН 6,3-2-12-01 і СЕРН 0,4-2-12-01 виробництва Фастівського заводу «Червоний Жовтень», кавітатори та ін.). Продукція фасується в дрібну тару (1-, 5- та 30-літрові оригінальні фірмові каністри) на лінії автоматичного розливу виробництва відомої американської фірми ELF.

Для виробництва олій використовуються глибокоочищені сировинні компоненти (нафтові та синтетичні базові рафінати), які завод отримує, згідно з угодами та контрактами з хімічними та нафтохімічними підприємствами та фірмами України, країн СНД, Європи. Використовуються сучасні присадки, пакети та напівпакети присадок, як російського та білоруського виробництва, так і виробництва провідних фірм – світових лідерів у виробництві присадок – Chevron, Lubrizol, British Petroleum, Shell та ін. Продукція заводу «Аріан» вже добре відома у всіх регіонах України . Її постійними споживачами є металургійні комбінати, машинобудівні та турбінні заводи, підприємства енергетичного комплексу, переробної, легкої, харчової промисловості, транспорту та сільського господарства.

З початку 2001 року завод «Аріан» розширив сферу своєї діяльності, організувавши ще один напрямок виробництва – виготовлення охолоджуючих рідин «Тосол – Аріан А40» та гальмівних рідин «БСК – Аріан», «Нева – Аріан», ряду рідин (СОЖ) емульсол, мастильно-охолодних марок МР, ОСМ-1 та ін.

Завод «Аріан» має достатньо кваліфікованого штатного персоналу для забезпечення випуску продукції. Усього на заводі працює 71 особа, з них 4 співробітники мають науковий ступінь кандидата технічних наук. Установку виробництва олій безпосередньо обслуговує в одну зміну 6 робітників (без урахування працівників допоміжного складу), 4 робітників обслуговує установку для виробництва охолоджуючих, гальмівних рідин та СОЖ. У разі потреби залучаються, на договірних засадах, позаштатні працівники.

Завод технічних масел «Аріан» постійно бере участь у спеціалізованих щорічних виставках SIA («Міжнародний Автосалон»), «Автозаправний комплекс», «Бензоколонка», «Автосервіс та все для автомобіля», «АвтоТехСервіс», «АгроСервіс» та ін., неодноразово стаючи їх лауреатом.

Підприємство надає посильну спонсорську допомогу місту Фастів та його району (часткова участь у будівництві Фастівського пожежного депо, допомога ветеранам війни та праці, дитячим установам та відновлення житлових будинків, зруйнованих внаслідок стихійного лиха тощо).

Від заснування підприємства досі колектив заводу очолює його директор, кандидат технічних наук Рудик Едуард Григорович, який понад 20 років працював в Українському інституті нафтопереробки «МАСМА». Весь свій досвід, набутий під час розробок, досліджень та впроваджень у виробництво нових мастильних матеріалів на підприємствах нафтопереробної промисловості СРСР, він вкладає у нове підприємство – Фастівський завод технічних олій «Аріан». При цьому виявився талант Едуарда Григоровича не лише як професіонала нафтопереробки, а й як організатора та керівника виробництва.


Зв’яжіться з нами

Якісні нафтопродукти за прийнятними цінами


Нафтопродукти

Виробники


ТОВ «НАФТАРЕСУРС» є стабільним та надійним партнером, пропонуючи продукцію підприємств та заводів, кожен з яких є лідером у сфері виробництва паливно-мастильних матеріалів.